Gyógyír Tanya

Dália

Dália

A dália nem csak nyáron, hanem egészen októberig megörvendeztet minket szépségével a Gyógyír Tanyán. Nem is csoda, hogy mindig is nagyon népszerű volt a kertekben.A virágok formája szerint létezik belőle egyszerű, félig telt és telt virágú.
Kapcsolódó arkangyalok: Mihály, Zadkiel
Kapcsolódó csakrák: Gyökér-, Koronacsakra
Energetikai hatása:
A dália arra emlékeztet, hogy van hatalmad, és csak te tudod teljesteni életcélodat.Ez nem azt jelenti, hogy erőszakosan vagy fenyegetően kellene viselkedned.Határozott és kiegyensúlyozott hozzáállással is elérheted a pozitv változásokat az éleedben.a dália arra ösztönöz, hogy hallgass a belső iránymutatásra.Emlékezz rá, hogy az angyalok energiája békés és szeretetteljes., mg az egóé súlyos és túlszabályozó.
A dália üzenete: Igen képes vagy nagy változásokat eszközölni! Csodálatos fényben ragyogsz, kérlek fogadd el ezt, hogy mások is gyönyörködhessenek szépségedben. Mindenkinek van életcélja, ideje, hogy megtaláld a tiédet. Csak Te tudod teljeseíteni azt, de az angyalok minden percben melletted állnak és segítenek, ha kéred. Gondoskodnak arról, hogy ne térj le a kijelölt útról.
ha elfogadod a hatalmadat, akkor képes leszel megváltoztatni a környezetedben élők életét.. ahogy a mondás is tartja. Mutass jó példát! Ha a béke útját járod, ezt a környezetedben élők is észre veszik, ésbékésebbek lesznek.Hatalmas erővel rendelkezel, így ideje nekilátnod életcélod, életfeladatod teljesítésének. .Változtasd meg jelenlegi helyzetedet……és a világot.”
Ha tehát még nincs dália a kertedben, akkor itt az ideje, hogy elgondolkodj rajta, vajon miért is történhetett ez.
Aki még nem kóstolta a bundában sült dáliát, az feltétlenül próbálja ki! A titka, hogy a palacsintatésztában tej helyett fehérbort, a cukor helyett pedig sót használunk. Ebbe a masszába forgatjuk bele a dália virágait, majd forró zsiradékban aranyszínűre sütjük.
A dália szirmai pedig kiválóak lehetnek salátákban, vagy ételek díszítésére is használhatjuk őket, ízük édeskés.
Ráadásul a dália nem csupán szép és finom, de még gyógyhatása is igazán kedveltté teszi. Mindezt pedig az aztékoknak köszönhetjük, akik a spanyol hódítás idejében fedezték fel a dáliát, mint gyógynövényt. Először 1552-ben írtak gyógyhatásáról, az Azték Füveskönyvben. A leírásban a növény szárát tartották a legfontosabb növényi résznek, de ebbe beleértették a dália gumóját is. Mivel egyes fajták sok vizet tárolnak a szárukban, így szomjoltásra is használták. A dália szárát más gyógynövényekkel együtt húgyúti elzáródás kezelésére használták.
A dália gumója a leírás szerint enyhíti a gyomorfájást, csökkenti a gyomorsavat, vizelethajtó, izzasztó, székfogó és tumorgátló hatású. Habár az 1700-as években a dáliát már főként dísznövényként tartották, az inzulin felfedezése előtt dáliagumóból nyert kivonatott etettek a cukorbetegekkel. A dália gumója ezen kívül jelentős kálium, B2- és B6-vitamin forrás is egyben. Frissen szedve sokszor kesernyés az íze, de a tárolás során édessé válik. A gumókat manapság hámozva nyersen, bundázva, grillezve, párolva vagy pürésítve fogyasztják.